درباره محصولات, مقالات

پنکه ایستاده

یکی از وسایل نوستالژیک که برای خنک کردن خانه استفاده میشود پنکه ایستاده است. دو ویژگی مهمی که میتوان سبک و قابل حمل و کم هزینه بودن مثال زد که همین ویژگی ها باعث شده است که پنکه ایستاده به وسیله پرطرفداری تبدیل شده باشد. از زمان تولید پنکه ها خیلی میگذرد در همین حال پنکه ایستاده باز هم جزو وسایل سرمایشی های محبوب بوده است و با گذر زمان حتی با مدل و ویژگی های جدید و منحصر به فردی تولید میشود. در هنگام خرید پنکه باید به یک ویژگی دقت بکنید که جابه جایی آسانی داشته باشد. در همین حال یکی از مزایای پنکه ایستاده قابلیت حمل و نقل آسان آن است. شما میتوانید پنکه ایستاده را از اتاقی به اتاق دیگیری ببرید و راحل به پریز های متفاوت خانه متصل کنید.

در فصل های گرم شما میتوانید با هزینه کم و مقرون به صرفه هر محیط و مکانی را خنک کنید. به واسطه پایه نگهدارنده و بلندی که پنکه ایستاده دارد به آسانی میتوان محیط و مکان های بزرگ، فضای خانه، فروشگاه ها نسبت به پنکه های رومیزی خنک تر میکند. با وجود اینکه در سال های اخیر مدل ها و برند های مختلفی وسایل سرمایشی تولید شده است، اما همچنان خرید پنکه به خاطر ارزان بودن آن برای گردش هوا و پایین آوردن درجه دمای محیط در محیط های صنعتی کاربرد بالایی دارد. در خرید وسایل برقی باید بسیار احتیاط کنید و صبور باشید و در بین برندهای فعال در این صنعت تحقیق کنید. این مسئله بسیار حائز اهمیت است که به ازای هزینه ای که پرداخت میکنید جنس خوبی در اختیار داشته باشید. اگر خرید اشتباهی انجام بدهید، پول خود را هدر خواهید داد چون طول عمر مفید آن وسیله بسیار کم خواهد بود. سوالاتی همچون چه پنکه ای بخریم؟ اندازه و مارک آن چی باشد؟ قدرت و رنگ خاصی باشد؟ وجود دارد که قبل از خرید باید به آن توجه کرد در این صورت سعی کردیم در اینجا راهنمای مناسبی به شما ارائه بدهیم.

انواع پنکه

در هنگام خرید باید توجه کنید که چه مدل پنکه ای مد نظرتون است چون پنکه مدل های مختلفی مثل ایستاده، رومیزی، پنکه سقفی، زمینی و… تولید می شود.

پنکه های صنعتی

اگر در محیط کارگاهی نیاز به پنکه دارید و از آن میخواهید استفاده کنید باید پنکه های صنعتی را انتخاب کنید. این فن ها بسیار مقاوم هستن و در فضای بزرگ و باز به خوبی هوا رو تصفیه و خنک میکند. نکته مهم این پنکه ها نصب آسان و از نظر مصرف انرژی بسیاره به صرفه است. آنها میتوانند 300 متر مربع از فضا را خنک کنند و معمولا 250 تا 260وات برق مصرف میکند.

پنکه اداری و خانگی

اگر برای مکان های کوچیک اداره ها و اتاق نشیمن، اتاق خواب و.. پنکه لازم دارید پنکه های ساده به کار شما می آید و محیط شما را خنک میکند. پنکه های خانگی در طرح ها و رنگ های مختلفی عرضه میشود که توجه خریداران را به خود جذب میکند و برای دکوراسیون خانه خود شیک هستند.

ویژگی های پنکه ایستاده

 1. از آنجایی که پنکه ایستاده نسبت به نمونه های رومیزی بلندتر است هوا را در ارتفاع بیشتر به اطرف پخش میکند، در نتیجه فضا سریع تر تهویه میشود.
 2. پنکه های ایستاده نسبت به نمونه های رومیزی مدرن تر است.
 3. اگر فرزند کوچکی در خانه دارید پنکه های ایستاده بسیار ایمن تر از سایر نمونه ها میباشد.
 4. پنکه های ایستاده، با قابلیت چرخشی برای محیط های پر رفت و آمد مانند مغازه ها بسیار مناسب تر است.
 5. نمونه های ایستاده نسبت به پنکه های سقفی زیباتر و همچنین مقرون به صرفه تر است.

ویژگی های جانبی

کنترل از راه دور: برخی از بهترین پنکه های ایستاده دارای قابلیت کنترل از راه دور دارد.

نوسانگر: به حرکت هوا در محیط کمک میکند.

تایمر: به شما در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها کمک میکند.

مه پاش: برخی از پنکه های ایستاده قابلیت شبیه سازی مه را دارند و قطرات آب را تبخیر میکنند و حس خنکی را در هوا ایجاد میکند.

سرعت فن: با فشار دادن دکمه میتوانید سرعت فن را کم و زیاد کنید.

قابلیت تنظیم ارتفاع: میتوانید ارتفاع پنکه ایستاده را با توجه به نیاز خود تنظیم کنید.

خرید پنکه

برای خرید پنکه ایستاده باید بهتر است مشخصات فنی همچون:

 • قدرت و حجم صدا
 • تعداد تنظیمات سرعت
 • نوع تیغه
 • مواد ساخت
 • ابعاد و وزن
 • قیمت

برای انتخاب مناسب بهش توجه کرد. بهترین مدل پنکه ایستاده به بسته به نیاز و سلیقه کاربر متفاوت است. در بازار موجود مدل های مختلفی از پنکه ایستاده با ویژگی ها و امکانات متفاوت مانند سرعت تنظیم پذیر، قابلیت چرخش، قابلیت کنترل از راه دور، صدای کمتر و طراحی زیبا وجود دارد. از آنجا که بهترین مدل پنکه ایستاده بسته به نیاز و سلیقه کاربر متفاوت است، بهتر است قبل از خرید مدل های مختلف را با هم مقایسه کرده و بهترین گزینه را انتخاب کرد.

حمل آسان

یکی از بزرگترین و مهم ترین مزایای بهترین پنکه ایستاده قابل حمل بودن آن است. میتوان به راحتی آن را جابه جا کرد و در اتاق های مختلف خانه یا خارج از خانه استفاده کرد. برای مثال وقتی اتاق شما به تهویه نیاز دارد میتوانید پنکه را از اتاق نشیمن جا به جا کنید و به اتاق خود ببرید و از خنکی آن استفاده کنید. برای آسان بودن این جابه حایی سعی کنید پنکه های سبک را انتخاب کنید.

تنظیم دما

این روزها بیشتر پنکه های ایستاده تنظیمات درجه کم، متوسط، زیاد دارند که سرعت فن را تغییر می دهند. با این کار میتوانید کنترل بیشتری به سرعت فن داشته باشید و موقعه خرید پنکه میتوانید مطابقت با نیازهای خود سرعت فن ها را باهم مقایسه کنید.

طول سیم

حتما قبل از خرید پنکه خود به طولانی بودن سیم آن توجه بکنید چون باعث می شود که حمل و نقل آن راحت تر باشد و دیگر نگرانی پریز برق را ندارید. مشکل دوشاخه پریز برق با یک سه راهی میتوان حلش کرد ولی طولانی بودن سیم پنکه یکی از نقاط قوت آن محسوب میشود.

قابلیت چرخشی

دکمه چرخشی یک ویژکی منحصر به فرد پنکه است و بسیار مفید بوده است. وقتی این دکه را فشار میدهید فن به عقب و جلو و راست و چپ حرکت میکند و هوای خنک و مطبوع را به طور مساوری در گوشه و کنار اتاق شما پخش میکند. این ویژگی برای مواقعی که جمعی یا گروهی در محیط یا مکان وجود دارد خنکی را به همه میدهند و راحتی همه را تضمین میکند.

اندازه

پنکه های ایستاده در اندازه های مختلفی وجود دارد و انتخاب بین آن ها به خاطر تنوع زیادشان بسیار دشوار است. شما باید قبل از اینکه پنکه مورد نیاز را خریداری کنید باید در نظر بگیرید که این پنکه را در کدام مکان میخواهید قرار دهید که نسبت به بزرگی و کوچیکی آن پنکه مناسبی انتخاب کنید.

صدا

داشتن یک پنکه بی سرو صدا بسیار مهم است. ممکن است با صدایی که ایجاد میکند آرامش شما را برهم بزند و حتی هنگام خواب، خواب شمارا مختل کند. اطمینان حاصل کنید که پنکه صدای زیادی نداشته باشد و هنگام خرید سرعت فن هارا امتحان کنید چون که هرچقدر سرعت فن را زیاد کنیم ممکن است صدای آن بیشتر شود.

قابلیت ریموت کنترل

برخی از پنکه های ایستاده کنترل یا ریموت دارد و قابلیت این که شما از فاصله دور پنکه را خاموش، روشن، تنظیم دما و… را دارد. همین طور مدل هایی که ریموت دارند در بازار از پنکه  ایستاده ساده گران تر است دلیل گران بودنش هم ویژگی منحصر به فردی که ریموت های پنکه دارد است.

نظافت آسان

وقتی یک پنکه می‌خرید، بد نیست به تمیز کردن آن فکر کنید. مطمئناً نمی‌خواهید که فن شما هوای غبارآلود را به اطراف بپرد. بنابراین پنکه ای بخرید که قطعات آن به راحتی باز و تمیز شوند.

جنس پره های پنکه

همچنین لازم است جنس پره پنکه خوب باشد و مشکلی پیش نیاید. بهتون پیشنهاد میدهیم که موقعه خرید پنکه ایستاده از پره فلزی استفاده کنید چون هم مقاوم است هم دچار قوس و انحنایی نمیشود. ولی اگر از پره پلاستیکی استفاده میکنید مطمعن شوید کیفیت و جنس خوبی داشته باشد.

واحد تولیدی صنعتی پناهی، اولین تولید کننده پنکه‌های خانگی در ایران با برند‌های پارس ناسیونال، تاپ ناسیونال، صبا و کولاک سابق، فعالیت خود را به عنوان پیشتاز در تولید انواع فن و الکتروموتورهای خانگی، صنعتی و کشاورزی از سال 1354 با سرمایه‌گذاری خصوصی و با همت بلند جناب آقای محمدرضا پناهی در قالب شخص حقیقی در منطقه تهرانپارس شروع کرده است. گروه تولیدی فلامینگو با مدیریت جناب آقای عارف پناهی توانسته است با بهره‌گیری و استفاده از سوابق و نیروهای انسانی با تجربه و متخصص، با نهایت توان در تولید انواع فن و الکتروموتور خانگی، صنعتی و کشاورزی موفق باشد. گروه تولیدی فلامینگو در طراحی و توسعه خود در سال 1376، توانسته است فضای بزرگ و مناسبی را در شهرک صنعتی نصیرآباد تهران فراهم کند و با همت و تلاش بی‌وقفه، تولید خود را به بیش از یک میلیون عدد دستگاه فن‌های خانگی و صنعتی (پنکه‌های سقفی، ایستاده، مه‌پاش و هواکش) افزایش دهد و با توسعه خطوط ساخت و تولید و خرید ماشین‌آلات جدید و به روز افتتاح و به بهره‌برداری برساند تا بتواند پاسخگوی نیاز مشتریان با افزایش سهم خود در بازارهای داخلی و همچنین حضور در بازارهای جهانی و صادرات به بیش از 6 کشور از جمله آذربایجان، ترکیه، ارمنستان، تاجیکستان، عراق، پاکستان و افریقای غربی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *