مقالات

پنکه سقفی صنعتی

پنکه سقفی صنعتی

برای جا به جایی و تهویه یک مکان یا فضای بزرگ باید از وسایل صنعتی همچون پنکه سقفی صنعتی، پنکه دیواری صنعتی و… مخصوصی استفاده کنیم. در دنیای صنعت بسیاری تجهیزات صنعتی وجود دارد و میتوان مشاهده کرد. در فضاهای بزرگی مثل کارخانجات خنک کردن و تهویه ها بسیار مشکل است. برای این کار باید از تجهیزاتی با توان بالا استفاده کرد. محصولاتی وجود دارد که میتوان در حالات های مختلفی برای خنک کردن محیط از آن ها استفاده کرد. در این صورت است که پنکه سقفی صنعتی را می توان به شکل های مختلفی در اختیار داشته و به خوبی از آن استفاده کرد. برای اینکه بتوانید به راحتی از این محصولات استفاده کنید باید با ویژگی های آن آشنا باشید.

قابلیت های بسیاری از این پنکه سقفی ها وجود دارد که مورد استفاده قرار میگیرد. باید بدانید که این محصول در توان های مختلف و اشکال متفاوتی تولید می شوند. یکی از قابلیت هایی که باید به آن توجه کرد و بسیار مهم است میزان پخش هوا است که این محصول دارد. برای محیط های بزرگی مثل مسجد، سالن ها، کارگاه ها و… میتوان از این پنکه سقفی صنعتی به صورت گسترده و پراکنده استفاده کرد. پنکه سقفی صنعتی را می توان به عنوان یکی از جدیدترین محوصلاتی که استفاده ی بسیار زیادی دارد در نظر داشت. باید بدانید که فناوری های موجود در این محصولات را می توان برای مکان های مختلف مورد استفاده قرار داد. این محصولات با توجه به میزان فضای مدنظر انتخاب می شوند.

پنکه سقفی صنعتی از متریال های خاصی برخوردار است و ساخته می شود. این محصولات توان های بسیار متنوعی دارد و به راحتی می توان طول عمر طولانی آن را مشاهده کرد. فضاهای بزرگی که فعالیت های زیادی در آن وجود دارد باید در دمای مناسبی کارکنان مشغول کار باشند. برای اینکه کارکنان راندمان بالاتری داشته باشند و به درستی کار خود را ادامه دهند باید از این پنکه ها در فضاهای باز استفاده کرد. این محصول با توجه به نیاز های صنایع در تیپ های مختلفی تولید می شود. می توانیم برای پنکه سقفی صنعتی مزایای بسیار زیادی را نیز شرح داد و به خوبی از آن استفاده کرد.

ویژگی های پنکه سقفی صنعتی

برای این محصول پنکه سقفی صنعتی میتوان ویژگی های منحصر به فردی را شرح داد و از آن استفاده کرد. باید بدانید که ویژگی های مختلفی در این محصول وجود دارد که می توانیم به شکل های گوناگونی مورد بررسی قرار دهیم. یکی از مهم ترین ویژگی های این محصول که می توان به آن اشاره کرد میزان بازدهی بالاتری نسبت به نمونه های معمولی دارد. از دیگر ویژگی های این محصول هوادهی بهتر نسبت به پنکه ها دیگر و نصب در مکان های مختلف وجود دارد. نصب و راه اندازی پنکه سقفی صنعتی بسیار راحت بوده و می توان با سرع بالایی این کار را انجام داد. از دیگر موارد و ویژگی های موجود می توان به قابلیت جا به جایی اشاره کرد.

این محصول با کمک تجهیزات مختلف به راحتی قابلیت این را دارد که از جایی به جای دیگر منتقل شود. باید در نظر داشته باشید که این محصولات می توانند رطوبت هوا را نیز در یک محدوده خاص دما تنظیم کند. نمونه های دیگری از این محصول وجود دارد که قابلیت این را دارد که جهت مختلف هوا را انتقال دهند. یکی دیگر از مهم ترین ویژگی آن وزن محصول است. توازن این محوصلات به طوری است که علاوه بر جا به جای راحت یک ایستایی خوبی هم میتوان مشاهده کرد. این محصولات در هرفضایی قابلیت کار کردن را داشته و می توانند به راحتی هوا را جا به جا کند.

برخی از تجهیزات سرمایشی نیازمند به نصب و سرویس دارند اما این محصول برخلاف محصولات دیگر بسیار راحت تر کار می کنند. با توجه به توان های بسیار بالای موتورهای موجود در این محصول می توان مقدار فضای بسیار زیادی را پوشش داد. یکی از مهم ترین ویژگی های ساختاری این محصولات جنس پره های موجود می باشد. که از فلز و ترکیب فلز و پلاستیک برای ساخت این پره ها استفاده می کنند. برای هر مکان و محل های مختلفی می توان از نمونه های مختلف و توان های گوناگونی به خوبی استفاده کرد.

پنکه صنعتی و انواع آن بخوانید.

انواع پنکه صنعتی

دسته بندی های مختلفی از پنکه صنعتی وجود دارد که به توان از آن به درستی استفاده کرد. میتوان بر اساس دسته بندی های مختلفی که وجود دارد در نظر بگیریم و خرید مان را انجام دهیم. اولین دسته بندی موجود در این مخصولا مربوط به توان موتور پنکه می باشد. توان موتور در این محصول بسیار حائز اهمیت بوده و می توان به شکل های مختلفی از آن استفاده کرد. یکی دیگر از ویژگی هایی که باید به آن بسیار توجه کرد کیفیت محصول می باشد. می توانیم در دسته بندی های مختلف از سایزهای موجود نیز استفاده کرد. سایز بندی در این محصولات را می توان با توجه به ابعاد و توان موتور مشخص کرد.

توجه داشته باشید که سایز بندی این محصولات به توان موتور آن ها بستگی دارد زیرا هر چه توان بالا تر باشد می توان سایزهای بالاتری را مشاهده کرد. در توان های بالا می توان مصرف برق بیشتری هم مشاهده کرد. از دیگر دسته بندی های موجود در این محصولات می توان به متریال های ساخت اشاره کرد. اغلب این پنکه های صنعتی را به وسیله ورق های استیل تولید کرده و از آن ها استفاده می کنند.

توجه داشته باشید که به دلیل سرعت بالای چرخش موتورها نمیتوان از برخی متریال های معمولی برای ساخت پره ها بهره برد. برای اینکه وزن این محصولات افزایش نداشته باشد از آلیاژهای بسیار متنوعی استفاده می کنند. امروزه با توجه به فناوری های روز از پلاستیک های صنعتی و فشرده برای تولید بدنه و پره های این محصولات استفاده می کنند. استفاده از پلاستیک علاوه بر زیبایی می تواند وزن دستگاه را به صورت چشمگیری کاهش دهد. توجه داشته باشید که این محصولات با توجه به ساختارهای مختلف خود می توانند بسیار کاربردی باشند.

خرید پنکه صنعتی

این محصول یعنی پنکه سقفی صنعتی را می توان به شکل های مختلف و متنوعی خریداری کرده و به خوبی از آن استفاده کرد. باید توجه داشته باشید که خرید انواع پنکه های موجود می تواند برای شما بهترین کیفیت ها را دنبال داشته باشد. ویژگی های مختلف و متنوع موجود در پنکه های صنعتی باعث شده است تا بتوان با قیمت های بسیار خوبی این محصولات را تهیه کرد. پنکه سقفی صنعتی با داشتن قیمت های بسیار عالی می توان برای شما بهترین کیفیت ها را به همراه داشته باشد. در هنگام خرید این محصولات بهتر است به برندهای مختلف توجه داشته باشید. در برندهای مختلف توان های گوناگونی را میتوان در اختیار داشت.

باید توجه داشته باشید که ابتدا نیاز سنجی های مختلف را انجام داده بعد از آن به راحتی نمونه های با کیفیت را خریداری کرد. توجه کنید در توان های بالا برای خرید می توان قیمت های بسیار بیشتری را مشاهده کرد. نمونه های با کیفیت مصرف انرژی کمتری را نیز دارند. با توجه به این مشخصات است که می توان به راحتی از آن ها استفاده کرد.

برخی از ایرادات پنکه سقفی صنعتی

 • نچرخیدن پره های پنکه
 • چپ و راست نشدن پنکه
 • کم شدن سرعت پنکه
 • قفل کردن پنکه در هنگام چرخش پره ها
 • صدای اضافه موتور
 • روشن نشدن پنکه
 • حرکت پایه و گردنی پنکه در هنگام کار با سرعت بالا
 • عدم چرخش اتوماتیک گردنی به اطراف
 • خرابی کلیدها
 • قطعی سیم رابط یا دوشاخه
 • خرابی یاتاقان
 • داغ شده بیش از حد موتور
 • کار کردن پنکه فقط در دور تند
 • صدای کار کردن موتور می آید ولی پنکه روشن نمیشود
 • تولید صدای بیش از حد هنگام کار کردن پنکه
 • از کار افتادن تایمر پنکه های تایمردار
 • سوختن خازن

نحوه تعمیر پنکه صنعتی و انواع مختلف پنکه

چون که پنکه سقفی صنعتی در کارگاه و کارخانجات در مجاورت وسایل الکترونیکی و تجهیزات صنعتی، قرار گرفته است و استفاده می شود با آلودگی بیشتری هم رو به رو است. آلودگی های محیط و کار مداوم و طولانی مدت ممکن است پنکه سقفی صنعتی را با معایبی رو به رو کند. بنابراین آلودگی سبب عدم عملکرد صحیح دستگاه شده و کار پنکه را با مشکل رو به رو می کند. بهتر است برای تمیز نگه داشتن محیط پنکه تدبیری بیندیشید تا عمر طولانی تری داشته باشد.

تعمیر پنکه سقفی صنعتی و دیگر انواع آن ها باید توسط افراد متخصصی انجام شود که در این حرفه دارای تخصص و تجزیه هستند. برخی پنکه ها دارای ضمانت نامه از سوی شرکت های تولیدی هستند. بنابراین در صورت خرابی قطعات می توان از آنها برای تعمیر پنکه سقفی صنعتی کمک گرفت. گذشته از آن تعمیرکاران معتبری هم هستند که به خوبی می توانند مشکلات قطعات را در کوتاه ترین زمان ممکن بر طرف کنند و پنکه سقفی صنعتی شما را به خوبی تعمیر کنند. هرگز تعمیر پنکه صنعتی خود را به افراد متفرقه نسپارید. هر چند که پنکه های صنعتی و دیگر انواع پنکه قطعات پیچیده و زیادی در ساخت و تولید آنها به کار نرفته است.

شاید تعمیر پنکه های خانگی و صنعتی کار تقریبا آسانی باشد. ولی، باز هم باید تعمیر چنین وسایلی را افراد متبحر و با تجربه انجام دهند. این افراد به بهترین شکل عیوب وسیله را پیدا و تعمیر می کنند. افراد متخصص می توانند با یک نگاه فنی و ریز بینانه متوجه شوند که عیب و ایراد دستگاه مربوط از کجا نشات میگیرد. بنابراین با تعمیر و یا تعویض قطعه خراب مشکل را سریعا بر طرف می کنند. ولی افراد کم تجربه باید تمام قطعات را باز و دونه به دونه امتحان و تست کنند تا متوجه شوند مشکل کجاست. مسلما تعمیر پنکه سقفی صنعتی توسط افراد خبره و تعمیرکاران با تجربه در کوتاه ترین زمان و با بهترین کیفیت انجام خواهد شد.

آیا برای تعمیر فن های معمولی و یا فن های صنعتی خودمان می توانیم اقدام کنیم؟

برخی افراد به قولی دست به آچار هستند. بنابراین تا وسیله ای در خانه و یا محل کارشان خراب می شود و نیاز به تعمیر دارد، فورا دست به کار می شوند. شاید تعمیر پنکه سقفی صنعتی کار آسانی برای شما به نظر برسد، ولی در نظر داشته باشید شما با یک وسیله برقی سر و کار دارید. بنابراین خطر برق گرفتگی شما را تهدید می کند. دیگر آن که شما از ساختار قطعات و چگونگی عملکرد آنها در پنکه ها اطلاعات کافی ندارید. بنابراین ممکن است به طور کل قطعات پنکه صنعتی و یا خانگی خود را خراب کنید.

تهیه قطعات با توجه به تورم و گرانی های موجود بسیار سخت تر خواهد بود. بنابراین هزینه خرید قطعه از سپردن آن به دست تعمیرکار بسیار بیشتر خواهد شد. پره های پنکه ها قطعه حساس و در عین حال خطرناکی است. پره های پنکه های صنعتی را از جنس فولاد ضد زنگ می سازند و بسیار سنگین هستند. پس اگر توسط شخص کم تجربه باز یا بسته شود، ممکن است به خوبی جا زده نشوند و در هنگام روشن کردن از محل اتصال خود جدا شده و به شما و اطرافیانتان آسیب وارد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *